Tasarruf fon havuzu nedir? Denildiğinde akla yatırımcıların bilmesi gereken kavramlardan biri olduğu gelmektedir. Belirli bir zamanda tasarruf finansman şirketinde birikmiş olan tasarruflar ve geri ödemelerden oluşan tutardan tahsisat tutarları ve tasarruf geri ödemeleri çıkarıldıktan sonra kalanmiktardır.

Faizsiz ev sahibi olmak her kiracının büyük isteğidir. Kredi çekmek de ev sahibi olmak için başvurulan yollardandır. Fakat kredi faizlerinin yüksek olması ve vade tutarları ve sayılarının bütçeye uymaması kısıtlı mali durumu olan müşteriler için uygun değildir.

Kredisiz ev almak bu sebeple orta düzey gelir sahipleri için daha iyi bir fırsat olacaktır. Küçük vade tutarları ile peşinat ödemeden senetle ev alma tasarruf finans sistemlerinin sunduğu iyi bir fırsattır. Peşinatsız ev birikimi olmayanlar için ev alma imkanı sağlar.

Bu Yazıda Neler Var?

Ev Almak

Kredi faizlerine tabi olmadan ve ara ödeme yapmak zorunda kalmadanev alma şansınız olacaktır. Düşük miktarda taksit ödeyerek ev sahibi olmak ise Birikimevim gibi deneyimli güvenilir firmalara başvurarak gerçekleşebilir. Kredi kullanma stresine girmeden peşinatsız ev yatırımını faizsiz tasarruf sistemi ile yapabilirsiniz. Almak istediğiniz ev kadar bir para ödemiş olursunuz.

Ekstra faiz ve ara ödeme yapmadan. Eğer birikmiş bir para var ise peşinat ödenebilir böylece istediğimiz evi daha çabuk elde etmemizi sağlar.

Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmak için sabit taksitler, peşinatsız başlangıç ile istediğiniz yerden ev sahibi olma şansınız olacaktır. Kişiye bağlı gelir göz önünde bulundurularak ekonomik duruma göre düzenleme yapılır.

Belirli gruplarla yapılan kura çekilişlerinde eve ne zaman sahip olabileceğinizi de görebilirsiniz. Evi teslim alacağı tarihi bilmek isteyen müşteriler için serbest planlı tasarruf yöntemi de tercihe sunulur.

Finans sistemleri banka kredilerinden daha avantajlı ve bütçeyi yormayacak alternatiflerle ev ve araba yatırımı yapmayı kolaylaştırır. Bütçelere uygun taksit tutarları ile birikim yapma avantajı da sunar.

Uzun yıllar birikim yapıp ev almak isteyenler elindeki birikimi güvenli bir şekilde değerlendirmek isterler. İşte bu aşamada faizsiz finans sistemleri devreye girmektedir. Peşinatlı ev alma veya peşinatsız ve taksitle ev almak gibi seçenekler sizlere sunulacaktır. Bu seçenekleri değerlendirerek bütçenize en uygun olan ödeme seçeneklerini değerlendirerek ev almanız sağlanır.