Tapu herhangi bir gayrimenkulun detayları ve o gayrimenkule sahip olan bir terimi ifade eder. Yeni alınacak olan bütün evler için düzenlenen tapu ev sahibi olan kişinin bilgileri ile dizayn edilir.

Tapu işlemleri için önceden randevu almak gereklidir. Tapu Genel Müdürlüklerinde yaşanan yoğunluğu azaltmak için tapu dairelerine gitmeden önce randevu alınması işlemlerin daha kolay bir şekilde yürümesini sağlar. Tapu işlemleri için geliştirilen bir sistem olan e devlet hesabı üzerinden basit bir şekilde randevu almak mümkündür.

E devlet Üzerinden Hızlı Randevu Alma

Ada parsel ve tapu bilgileri sorgulama işlemlerinde pratik bir şekilde yapıldığı e devlet sistemi üzerinden tapu işlemleri için de hızlı bir şekilde randevu alınıyor. Burada yapılması gereken en önemli konuyu ise en yakın postaneye Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi ile başvurarak bir e devlet şifresi edinmek gerektiği konusu oluşturuyor. Edinilen bu şifre ile birlikte sisteme giriş yapılarak arama butonuna tapu randevu ifadesi yazıldığında ilgili sayfa bulunuyor.

Burada açılan panelden tapu hızlı randevu al sekmesi ile en yakın tarihte tapu randevusu alınmış oluyor. Tapu randevu alma işlemi her ne kadar karmaşık olarak görünse de verilen direktifler takip edildiğinde işlem yaklaşık beş dakika gibi kısa bir sürede başarılı bir şekilde tamamlanmış oluyor.

Tapu İçin E Devlet Üzerinden Randevu Alma

Ada parsel sorgulama işlemleri Tapu İl Genel Müdürlükleri aracılığıyla öğrenilmesinin yanı sıra e devlet uygulaması üzerinden de öğreniliyor.

Geliştirilmiş bir uygulama olan e devlet üzerinden tapu işlemleri için randevu da alınabiliyor. Online sistemin en doğru platformu olan e devlet üzerinden randevu alma işlemleri de basit bir şekilde yapılabiliyor.

E devlet online uygulamaya giriş yapıldığında açılan soru kutucuğuna tapu randevu alma yazılarak randevu ekranına ulaşılıyor.

E devlet sistemi üzerinden tapu işlemleri için randevu alma işlemleri bu seçenekler sayesinde rahat bir şekilde alınabiliyor. Ancak e devlet uygulaması kullanmayan kişiler Tapu İl Genel Müdürlüklerinin iletişim numarası üzerinden de randevu alabilirler.
Parsel sorgulama ve diğer tapu işlemleri konusunda Birikimevinden destek alınabilinir.