Para biriktirmek ve ev almak isteyenler birçok detayı araştırmak ve doğru karar vermek isterler. Bu nedenle de birikim yapmak en temel olan karardır. Bankadan kredi çekip çekmeyeceğiniz veya faiz sorunu ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz gibi sorular da devamında gelir.

Ek olarak peşinat da istenir. Bunların yerine sizin için para biriktirme yöntemi haline gelen bir sisteme üye olarak ödemelerinizi yapmak daha doğru bir seçenek olacaktır. Ödemelerin yapılması doğal olarak birikim yapılmasına eşdeğer bir durum oluşmasına neden olur. Kredisiz ev almak isteyenler ise birikimlerini doğru yerde değerlendirmelidir.

Nasıl Ev Alınır?

Birçok tüketici ev alma yöntemleri konusunda kafa karışıklığı yaşar. Temelde birikim yapmaya başlamasına karşın nasıl ev alacağı noktasında kesin bir fikri yoktur.

Seçenekler arasında:
Bankadan kredi almak,
Birikimevim gibi sisteme kayıt olmak,
Temel veya proje durumunda bir inşaata dahil olmak gibi durumların olduğunu kabul eder.

Bunlardan en zoru ve en maliyetlisi olan banka kredisi ise birçok kullanıcı için seçim olur. Aslında Birikimevim sistemi uygulanması daha kolay ve maliyeti daha düşüktür. Yatırımlarınızın katlanmasına ve maliyetlerinizin düşmesine olanak tanır.

Sistem Nasıl İşler?

Bu sisteme üye olmak isteyenler en yakın şubeden bilgi edinebilirler. Almak istediğiniz evin miktarına ve ödeme durumunuza göre size talep ettiğiniz rakam sorulur. Buna göre sisteme katılım bedeli alınır. Anaparanın kaç ayda ödeneceğine göre taksit tutarları belirlenir. Taksitlerinizi ödemeye devam ederken size verilen tarihte ödemenizin tamamı yapılır. Bu sayede hemen evinizi alabilirsiniz.

Hangi Şartlar Uygulanır?

Sisteme dahil olmak için yapılması gereken sadece taksitleri ödemektir. Sizin işiniz veya serbest çalışıp çalışmadığınız gibi detaylara bakılmaz. Ev hanımı veya emekli olan kişiler bile bu yolla ev sahibi olabilirler. Tamamen güvenilir ve uzun zamandır uygulanan bir yol olduğundan dolayı hemen katılabilirsiniz.

Faiz Yok Mudur?

Sistemde faiz ödemesi kesinlikle bulunmaz. Emin olmak için sözleşme şartlarına bakmak bile yeterli olacaktır. Ödemeler haricinde herhangi bir masraf veya bedel alınması da mümkün değildir.