Kredisiz faizsiz ev alma yöntemleri sektördeki faiz oranlarının yüksek olması sebebiyle ilgi çekmektedir. Faizsiz kredisiz ev alma imkanını ortaya koyan firmalar, son yıllarda yoğun taleplerle karşılaşarak popüler hale gelmiştir. Bu firmaların varlığı ortaya çıkmadan önce konut kredilerine başvuran ev sahibi adayları, ortaya çıkan bu yöntemlerle ev almayı avantajlı buluyor. Banka faiz oranlarının yüksek olması ev satın almayı planlayanlar için faiz yükünü oluştururken, faizsiz ev sistemleri yatırım yapmak isteyenler için daha cazip bulunuyor. Konut fiyatlarında son 10 yıllık dönem göz önüne alındığında yüzde 83’lük bir artışın olduğu gözlemlenmektedir. Bu yüzdende faizsiz kredisiz ev alma yöntemleri daha avantajlı hal alıyor.

10 yıl önceki verilerde; 100 m2 bir ev için bankacılık sektörü 0.24 faiz oranı isterken günümüz şartlarında bu faiz oranı 0.99 ile 1.21 oranları arasında değişkenlik gösteremeye başlamıştır. Devlet müdahalesiyle, devlet bankalarının faiz oranını net olarak 0.99’a indirmesiyle konut fiyatlarında meydan gelen faiş artış konut almak isteyen dar gelirlilerin banka kredisi kullanma imkanlarını suya düşürmüş oluyor. Bu durumda da faizsiz ev alma sistemleri ön plana çıkıyor.

Faizsiz Ev Kredisi

Ev satın alabileceğiniz firmalar, müşterilerine belirli periyotlarla taksit ödemeleri için ödeme planı oluşturuyor. Bu planlama doğrultusunda ne zaman tarafınıza finansman sağlanacağı konusunda tarih belirtilerek, hazırlanmış olan ödeme planına ekleniyor. Faizsiz ev sistemine göre işleyiş yapan firmalar, müşterilerinden verdiği hizmet kalitesi doğrultusunda sadece%7’lik bir organizasyon ücreti talep ediyor. Bugüne kadar binlerce ev almak isteyen dar ve orta gelir seviyesindeki ailelerin ev sahibi olmasını sağlayan firmalar, hem faiz ödemeden hemde uygun taksitlendirme koşullarıyla yoğun rağbet görüyor.

Faizsiz Ev Alma Sistemi Masrafları

Faizsiz ev alma sistemleriyle çalışan finansman firmalarıyla çalıştığınızda, sadece tarafınızdan organizasyon bedelini talep ediyor. Bu bedel almayı planladığınız evin değerine göre değişiyor. %7 ve arasında arasında değişen oranlarla ödemeniz gereken organizasyon ücretiniz belirleniyor. Örneğin; 300 Bin TL değerindeki bir evin organizasyon ücreti 7.800 olarak hesaplanıyor. Bu meblağ faizsiz ev almak isteyen yatırımcılar için makul tutarı oluşturuyor.

Faizsiz Ev Sistemleri Hizmeti Veren Firmalar

Faizsiz ev alma sistemlerinde yer alan en bilindik firmalar; FuzulEv, Eminevim, HedefEvim, Birevim gibi kuruluşlar yer alıyor. En uygun finansman şirketini seçmek için kuruluşların temsilcileriyle görüşülmeli ve yol haritası çizilmelidir.