Kredi kartı kullanmayan ve belirli birikimi bulunmayan kişilerin ev sahibi olması için çeşitli imkanlar sunulur. Ev satın almak isteyen kişiler bu durum ile ilgili pek çok araştırma yapmak durumundadır. Özellikle konut kredisi mutlaka araştırılması gereken ve doğru bir şekilde uygulanması gereken durumlardan biridir. Konut kredisi talebinde bulunurken pek çok konuyu göz önünde bulundurmak gerekir. Yanlış bir şekilde gerçekleştirildiği zaman konut kredisi almak mümkün olmaz. Her bankanın farklı kriterleri bulunmaktadır. Konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyen kişiler mutlaka bankalarının talep ettiği kriterleri yerine getirmek durumundadır.

Kriterler doğrultusunda araştırma yapıldıktan sonra konut kredisi çekerek ev sahibi olmak mümkün olacaktır. Kişinin konut kredi alıp alamayacak konusunda bilgi edinmesi çok önemlidir. Bunun için mutlaka bankanız ile iletişime geçmeniz gerekir. Bazı durumlarda konut kredisi çekmek mümkün olmaz. Bilgiler doğru bir şekilde girilmediğinde ya da gerekli olan kriterler yerine getirilmediğinde konut kredi çekmek mümkün olmaz.

Konuk Kredisi Nedir?

Yatırım yapmak için en ideal yöntemlerden biri ev sahibi olmaktadır. Ev sahibi olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi konut kredisinin ne olduğu konusundadır. Mortgage kapsamında değerlendirilen konut kredileri düşük aylık ödeme tutarları ile birlikte ev sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda vade süreleri de kişinin gelirine bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Çok geniş vade süreleri bulunmaktadır. Böylece insanlar ödeme konusunda sıkıntı yaşamazlar.
Herhangi bir birikime sahip olmadan kredi çekerek ev sahibi olmaya yardımcı olmaktadır. Ev sahibi olmak isteyen kişilerin uzun yıllardır tercih ettiği yöntemler arasında yer alır. Belirli kriterler doğru bir şekilde yerine getirildiği zaman konut kredisine ulaşmak mümkün olacaktır. Pek çok banka konut kredisi imkânı sunmaktadır.

Hangi Durumlarda Konut Kredisi Başvurusu Onaylanmaz?

Satın almak istediğiniz taşınmaz malın tapuda herhangi bir kaydının olmaması durumunda konut kredisi başvurunuz onaylanmaz. Satın almak istediğiniz taşınmaz malın belediye kapsamında olması da başvurunuzun onay kapsamından çıkmasına sebep olmaktadır. Alınacak olan taşınmaz malın inşaat seviyesi de onay konusunu etkileyen durumlardan biridir. Taşınmanızın yüzde 75’den daha az bir şekilde tamamlanmış olması konut kredisinden onay almamanızı sebep olabilir. Konut kredisinden onay almama durumlarından bir diğeri ise yanlış bilgilendirme konusu olmaktadır. Aynı zamanda tapu devri sırasında yapılan yanlışlardan konut kredisinden onay alınmamasına sebep olmaktadır. Konut kredisinin en büyük faydası ise sahip olacağınız bir faizsiz ev.