Konut kredisi almak isteyen birçok kişi var ve bunun sebebi olarak evlerin fiyatlarının yüksek olması öne çıkarılır. Ancak herkesin ekonomik durumu konut kredisi çekmeye elverişli olmayabilir. Bu sebeple, birçok kişi farklı konut edinme yöntemlerine yönelir ki Birikimevim bu anlamda kişilere yol gösteren önemli firmalardan biri olarak üst sıralardadır. Ev sahibi olmak isteyen ve kira öder gibi ev almak isteyen herkese önemli bir alternatif olan Birikimevim sunduğu kampanyalarla ciddi bir talep çekiyor.

Kredi Faiz Oranlarının Olumsuz Yanları

Konut kredisi için birçok banka 0,94-1,30 arasında faiz oranları belirlerken vatandaşlar toplam ödenecek miktarın ciddi yükselişinden ve tek tip ödeme planından şikayetçidir. Birçok kişi bu olumsuz durumdan uzak kalmak için kendilerine hitap eden diğer seçeneklere bakmaya başlamışlardır.

Faizsiz Ev Kredisi İsteyenler İçin Sunulan Alternatifler

Bugün konut kredisi çekmek isteyen bir kişinin önünde çok fazla engel vardır. İlk olarak faiz oranlarının yüksek olması bunlardan birisidir. Faiz oranlarının piyasada yüksek olması doğal olarak toplam geri ödenecek miktarı da yükseltir ve evin değeri olduğundan fazlı çıkar. Bu olumsuz noktalardan kurtulmak isteyenler Birikimevim’in kampanyalarını inceleyerek kendilerine sunulan fırsatları değerlendirebilirler.

Kişiye Özel Ödeme Planı

Faizsiz ev alma kategorisinde herkese hitap eden paketler bulunuyor. Herkes bu paketleri kendi ekonomik durumuna göre tercih edebilir. Kimisi kısa sürede ev alıp oturmak isterken kimisi de vadeyi uzun tutmakta sorun görmeyebilir.

Bu durum kişinin beklentileri, bütçesi gibi çeşitli faktörler etrafında şekillenir. Bu durumda isteyen daha esnek bir ödeme tasarısını uygun görürken kimisi sabit bir ödemeyi kabul edebilir. Burada herhangi bir kampanyaya dahil olma zorunluluğu bulunmadığı için özgür bir ödeme alternatifi bulunuyor. İsteyen senetle ev alma yöntemini tercih ederken kimisi de erken ev sahibi olma yoluna gidiyor.

Birikimevim bu sayılan alternatiflerin hepsine sahip olduğu için ayrıcalıklı bir konumda yer alıyor. Bu açıdan, bankaların ek masraflarından kurtulmak isteyen, yüksek faiz oranlarını ödemek istemeyen ve peşinatsız ev alma şansına sahip olmak isteyenler bu fırsatlardan yararlanabilir.