Ev kirası ödemek birçok kişisin zoruna gitmekte ve bir an önce kendi evine alabilmek için çalışmalar yapmaktadır. Birikimi olmayanlar, peşinatsız ev projeleri bulunan Birikimevim sistemlerine katılmaktadır. Hiç peşinatı olmayanlar dahi sisteme kayıt olarak, ihtiyaç duydukları finansal desteği alarak, kendi evlerini satın alabiliyorlar. Daha sonra aldıkları finansal destek miktarını, faizsiz olarak, kira öder gibi ödüyorlar.

Kira Yerine Taksit Ödemek

Kira öder gibi ev sahibi olmak için Birikimevim sistemlerinden birisini seçmek ve sözleşme imzalayarak, almak istenilen ev belirlenebilmektedir. Kira yerine taksit ödeyerek, aldığınız finans desteği borcunu zorlanmadan ödeyebiliyorsunuz.

Birikimevim sistemlerinin sunduğu avantajlar şunlardır;

  • Peşinat zorunluluğu yok,
  • Taksitleri siz belirliyorsunuz,
  • Evi alacağınız tarih noter huzurunda belirleniyor,
  • Hemen oturmaya başlıyor ve kira yerine taksit ödüyorsunuz.

Hayallerinizdeki evi satın alabilmek için ihtiyacınız olan nakit miktarının tamamını size veriyorlar ve sizler, evinizde otururken gelir durumunuza göre belirlediğiniz miktarda taksit olarak ödüyorsunuz.

Peşinat Zorunluluğu Yok

Birikimevim sistemlerinden faydalanarak, hayallerinizi gerçekleştirmek için ev projeleri üzerinde araştırma yapabiliyorsunuz. Satın almak istediğiniz evi belirledikten sonra evin değerine göre peşinatlı ya da peşinatsız sisteme kayıt olarak sözleşmenizi imzalayabiliyorsunuz. Finansman desteği alabilmeniz için herhangi bir peşinat belirtmenize gerek yoktur. Hiç birikiminiz olmasa bile kayıt olduğunuz sistem sayesinde, istediğiniz evin değerine göre destek alabiliyorsunuz.

Taksitlerin Belirlenmesi

Birikimevim taksitle ev seçeneklerini sunarken, katılımcılarına, ödeyecekleri taksit sayısını ve miktarını kendilerinin belirlemesini sağlıyor. Her katılımcı, aylık gelir durumuna göre ödeyeceği taksit miktarını kendisi belirleyebiliyor. Bu sistem sayesinde tüm katılımcılar, yorulmadan ve zorlanmadan, taksit ödeyerek, istedikleri evi satın almış oluyorlar. Bazı sistemlerde, ara ödeme seçenekleri bulunmakta ve katılımcılar, toplu ödeme yaparak, borçlarını daha kısa sürede kapatabiliyorlar.

Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olabilmek için öncelikle satın almak istediğiniz evi ve ihtiyacınız olan nakit miktarını belirlemelisiniz. Bunu yaptıktan sonra seçmiş olduğunuz sisteme kayıt olarak, haklarınızın korunması için sözleşme imzalıyorsunuz. Sözleşme şartlarına göre kira öder gibi taksit ödemesi yaparak, ev satın almış oluyor ve hemen kendi evinizde oturabiliyorsunuz.