Kiracıya ev almak için önemli bir fırsat olan kentsel dönüşüm ile insanlar evlerini yenileyerek daha iyi bir ev sahibi olabiliyorlar. Aynı zamanda kat sayısı artar ise ekstradan bir ev daha alabiliyorlar. Günümüzde ülkemizin yapı stok sisteminin güncellenmesi amacı ile tercih edilen kentsel dönüşüm sistemi ile insanların ev sahibi olması mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bu tür sistemler sayesinde yapı ömrünü tamamlamış bulunan evlerin de yeniden imarı mümkün olabiliyor.

Kentsel dönüşüm ile bankaya başvurularak kredi çekiliyor. Çekilen bu kredi ise genellikle seçilen uygun bir müteahhidin hesabına blokeli olarak aktarılıyor. Günümüzde kentsel dönüşüm alanında ihtiyaç duyulan bu kredinin kullanılması için müteahhidin gereken düzenlemeleri bankaya sunması ile birlikte kredi kullanım  mümkün olabiliyor.

Kentsel Dönüşüm Kredileri

Ev sahibi olmak için en fazla 500000 TL kadar kredi kullandırılabiliyor. Bunun yanında ödemeler ise sözleşmenin bitiminden sonra yaklaşık olarak 24 ay içerisinde başlamak zorunda oluyor. Günümüzde kentsel dönüşüm ile bu şekilde ev sahibi olmak mümkün olabiliyor. Aynı zamanda kentsel dönüşüm ile insanların bu tür maliyetleri ortadan kaldırmak için kredi çekmesi de mümkündür.

Bunun yanında kentsel dönüşüm dışında ev sahibi olmak isteyen insanlar banka dışında çeşitli finans kuruluşlarını tercih edebiliyorlar. Bu tür finans kuruluşları sayesinde aynı zamanda kentsel dönüşüm ile ilgili süreçlerin dışında ev sahibi olmanın yolları açılıyor.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak

Birçok insan banka kredi faizlerini yüksek bulduğundan dolayı ev sahibi olmak için faizsiz işleyen sistemlere önem veriyor. Bu tür sistemler sayesinde insanların  faizsiz ev sahibi olmasının yolu açılıyor. Aynı zamanda bu tür sistemler sayesinde kendi belirlediğiniz miktarlarda ödeme yaparak ev sahibi olabiliyorsunuz. Günümüzde bu tür finans kuruluşları hizmet veriyor.

Senetle ev sahibi olmayı da mümkün kılan bu tür sistemleri sunan Birikimevim insanların birikim yapmasını ve ev sahibi olmasını kolaylaştırıyor. Aynı zamanda bu tür sistemler sayesinde insanlar hızlı bir şekilde evlerini ya da arabalarını alabiliyorlar. Faizsiz bir sistem olduğundan dolayı insanlar bu tür sistemlere ilgi gösterebiliyorlar.