Ev sahibi olmak için tercih edilen birbirinden farklı yöntemler bulunuyor. Bu tür yöntemler arasında kentsel dönüşüm ile ev sahibi olmak ön plana çıkıyor. Ülkemiz deprem kuşağında bulunduğundan dolayı evlerin yeniden yapılması ile başlatılan kentsel dönüşüm süreçlerinde ev sahibi olmak artık insanlar için cazip hale gelmiş bulunuyor.

Bu tür yöntemler ile ev sahibi olurken aynı zamanda kentsel dönüşüm kredileri ön plana çıkıyor. Günümüzde kentsel dönüşüm amacı ile tercih edilen bu tür kredi seçenekleri ile sözleşmenin imzalanmasından sonraki 24 ay içerisinde ödemelerin başlaması gerekiyor. Bu tür nedenlerden dolayı insanlar kentsel dönüşüm başvurusu ile ev sahibi olmayı düşünüyor.

Kentsel Dönüşüm İle Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmak için tercih edilen yöntemler arasında bulunan senetle ev almak son dönemde bankalara yüksek faiz ödememek için bir yöntem olarak ön plana çıkıyor. Bu tür yöntemler ile aynı zamanda kentsel dönüşüm ile ev sahibi olmak adına da hizmet almak mümkün olabiliyor. Günümüzde kentsel dönüşüm insanların yeni ev sahibi olması adına önemli bir olanak olarak karşımıza çıkıyor.

Aynı zamanda kentsel dönüşümün dışında insanlar peşinat ödemeden taksit öder gibi ev sahibi olmak adına çeşitli finans kuruluşlarından hizmet alabiliyorlar. Bu tür kuruluşlar arasında bulunan çeşitli aracı kurumlar insanların kendi belirledikleri miktarlarda ödeme yaparak ev sahibi olmasının yolunu açıyor.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak

Aynı zamanda insanlar kredi faizleri çok yüksek olduğundan dolayı faizsiz sistemler ile ev sahibi olmayı amaçlıyor. Günümüzde bu tür yöntemler sayesinde aynı zamanda faizsiz ev sahibi olmanın da yolu açılmış oluyor.

Ayrıca bu tür sistemler ile peşinat ödemeden de ev sahibi olmak mümkün olabiliyor. Bu tür finans kuruluşları ev sahibi olmayı kolaylaştırıyor.

Günümüzde bu konuda hizmet veren kira öder gibi ev sahibi olmayı sağlayan Birikimevim ile aynı zamanda araba sahibi olmak da mümkün olabiliyor. Ülkemizde bu tür finans kuruluşları son dönemde öne çıkıyor. Bu konuda müşteri beğenisi ile hareket eden Birikimevim insanların birikimlerinin tasarruf edilmesi amacı ile hizmet veriyor.