Ev sahibi olmak için faizsiz sistemleri tercih edenleri en çok merak ettiği konu, faizsiz finansman tahsisat nedir? Oluyor.

Geçim sıkıntısı çeken insanlara bir de kira ödemek ayrı bir yüktür. Bu da pek çok kişiyi ev alabilmeleri için çareler aramaya yönlendirmektedir. Banka kredileri kullanarak ev satın almak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Çünkü bankalar, düşük faiz ve uzun ödeme imkanı sunuyor ve bu da müşteriye cazip geliyor. Ev almak isteyenlere özel faizsiz finans sistemlerinin çok sayıda farklı fırsatı sunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz!

Ancak, kişilerin satın almak istedikleri evin belirli bir kısmını peşin olarak ödemesi gerekiyor. Bu da peşinatsız ev almanın mümkün olmadığını göstermektedir. Faizsiz ev imkanı sunan kuruluşlar, bu nedenle ilgi çekmektedir. Bu tarz kuruluşların müşteriye gerekli şartı yerine getirmesi halinde birikim ve finansman tutarının tahsil edilmesi ise tahsisat olarak adlandırılmaktadır.

Senetle Ev Almak Mantıklı mı?

Senetle ev almak, belirli bir birikimi olmayan kişilerin bir diğer tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Piyasada bulunan ve temelden ev satın almak isteyen kişiler, senet imzalayarak ödeyecekleri miktarları belirliyor. Ancak bu tarz kuruluşların da kişileri mağdur edebileceği bilinmelidir. Çünkü ister kiradan kurtulmak isterse yatırım yapmak amacıyla seçilen firmaların, öncelikle güvenilir olması gerekiyor. Bu tarz finans kuruluşlarının senedi başkasına devredebileceği bilinmelidir. Bu durum ise kişilerin mağduriyetine yol açabilmektedir. Yatırım yapmak isteyenler açısından faizsiz bir şekilde ev almak, karlı bir yatırım fırsatını da karşımıza çıkarmaktadır!

Kredisiz Ev Almak Mümkün mü?

Kredisiz ev alabilme imkanı sunan firmaların ortaya çıkması, pek çok insanı hayallerine kavuşturdu. Kişilerin organizasyon ücreti adı altında kendi belirledikleri miktarlarla ev alabilmeleri artık mümkündür. Üstelik Resmi Gazete’de yasal alt yapıya kavuşturulan bu kuruluşlar ile taksitle ev almak çok daha güvenilir hale geldi.

Tasarruf finansman sözleşmesi ile kişi ve kuruluşlar arasındaki anlaşma resmileştirildi. Böylece her iki taraf için de hak mağduriyeti önlenmiş oldu. Sadece ev değil, taksitle araba almak da bu kuruluşlar sayesinde gerçekleştirilmektedir. Lider kuruluş Birikimevim ailesinin ayrıcalıklı dünyasına katılarak, çok daha kolay ev ve araç almak mümkündür.