Faizsiz finansman organizasyonu içinde olmak isteyenler peşinatsız ev sahibi olmak isteyenler tasarruf finansman şirketlerine yönelir. Bu sistemlerde hem sabit taksitlerle ev alma imkânı vardır hem de belirli bir peşinat ödeme zorunluluğu yoktur.

Banka kredilerinin şartlarına mali durumları uymayan müşterilere senetle ev almak daha avantajlı gelir. Ev sahibi olmak tasarruf finans sisteminin getirdiği kolaylıklarla, belirli bir gelir seviyesinin altında olanlar için kolaylaşmıştır. Ev sahibi olmak gelecek için kârlı bir yatırım yapmak anlamına gelir. Tasarruf finans şirketlerine çalışmaları karşılığında üyeler tarafından bir ödeme yapılır mı?

Organizasyon Ücreti Ne Kadardır?

Müşterilere faizsiz ev ve araç alma fırsatı sunan finans şirketlerine ödenecek olan miktar organizasyon ücreti adı verilir.

Faktoring ve finans şirketleri yasasında ki düzenlemeye göre organizasyon ücreti tanımlanır. Tasarruf finans sözleşme içeriğinde şirketler bir fon havuzu yönetir. Müşteriler de bu finans yönetimi karşılığında ödeyecekleri bir tutar vardır. Böylece faizsiz finans kurumları BDDK denetimine girmiş ve yasal çerçevede düzenlemeler getirilmiştir.

Ev almak isteyenler için elbette ki organizasyon ücretinin ne kadar olduğu da yanıtı merak edilen bir sorudur. Unutmamak gerekir ki son zamanlarda farklı faizsiz ev firmalarının farklı miktarda organizasyon ücreti talep ettiği bilinmektedir. Bundan dolayı da şayet faizsiz bir şekilde ev almayı istiyorsanız mutlaka organizasyon ücretlerine dair ayrıntılı bir şekilde araştırma yapmalısınız!

Birikimevim Farkı

Kredisiz ev almak aylık gelire göre belirlenen taksit tutarları ile planlandığından avantajlıdır. Birikimevim da yatırım uzmanları ile müşterilerin gelir durumuna göre çeşitli ödeme planları belirler. Ek olarak peşinat ve ara ödeme zorunluluğu yoktur. Belirli gruplara dahi olan müşteriler, kura sistemine göre ev alırlar. Müşteriler sistemden ayrılmak istediklerinde, yapmış oldukları birikimler kendilerine iade edilecektir.

Planlanan ödeme zamanına göre teslimat zamanı yatırımcılar tarafından müşterilere iletilir. İleriye dönük yatırım yapmak çoğu zaman orta gelir grubu için hayal gibi görünebilir. Tasarruf finans sistemlerinde taksitle ev almak ya da taksitle araba almak mali duruma göre yapılan çalışmalarla daha kolay hale gelir. Böylece mantıklı yatırım çalışmaları ile hayalinizdeki ev ya da arabaya sahip olma yolu açılır.