Son zamanlarda faizsiz ev alma konusunda önemli ilerlemeler kaydedildi ve faizsiz ev kredisi toplumda daha bilinir hale geldi. Faizle ev almak birçok açıdan kişilere dezavantaj yaratıyor ve bu dezavantajlardan birisi de vade sonu itibarıyla geri ödeme miktarı toplamının son derece yüksek olması olarak gösteriliyor. Birikimevim faizsiz ev alma seçenekleri ile kendi alanında en bilinen firmadır ve ev konut kredisi ihtiyacında olan herkesi şubelerine davet etmektedir.

Faizsiz Ev Almanın Artıları

Faizsiv ev kredisi almanın en önemli avantajı sistemin son derece esnek koşullara sahip olmasıdır. Bu durum, faizli sistemde bankaların müşterilerine uygulamakla yükümlü tuttuğu şartlardan daha hafiftir ve karışık bürokrasi yoktur.
Bu sistemin bilinen olumlu yönleri aşağıdadır:
Ek masraflar bulunmuyor,
Kefalet bilgisi istenmiyor,
Düşük ve orta gelirlilere hitap ediyor.
Bu sistemle birlikte herkes ev sahibi olma imkanına kavuşuyor ve Birikimevim bu konuda tüm müşterilerine internet sitesinden detayları aktarıyor. Böylece aklında soru işaretleri olanlar merak ettiklerini öğrenmiş oluyorlar.

Faizsiz Sistemde Ne Kadar Sürede Geri Ödeme Yapılıyor?

Bu sistemde geri ödeme kuralları katı şekilde belirlenmemiştir. Taksitle ev alma gibi önemli alternatifleri de barındıran faizsiz sistem kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı da yaratıyor. Bu sisteme dahil olanlar ödemeye başlayacakları tarihi de ibraz ediyorlar.
Faizsiz Konut Kredisinde Her Detayı Kişinin Kendi Belirliyor
Faizsiz sistemin güzel yönlerinden birisi de aylık geri ödeme gibi birçok önemli konu kapsamında yer alan kriterlerin bizzat müşteri tarafından belirleniyor olmasıdır. Eve dileyen erkenden da sahip olabilirken dileyen maaşının küçük bir bölümünü tıpkı taksit öder gibi geri ödeme planında kullanabilir. Bu sistem bankaların belirlemiş olduğu faizle ev alma sisteminden birçok açıdan öne çıkıyor.

İstenen Belgeler Nelerdir?

Alınmak istenen ev belirlendikten ve müteahhitle el sıkışıldıktan sonra yapılması gereken tapu fotokopisini teslim etmektir. Sonrasında kimlik belgesi, maaş bordrosu ya da gelir belgesi ile Birikimevim tarafından istenen diğer belgeleri teslim etmek yeterlidir. Görüldüğü üzere ev konut kredisi alırken son derece basit bir prosedürle işlemleri yürütmek olanaklıdır.