İhtiyacı olanlar ev almak istediklerinde genel olarak akıllarına ilk gelen ve maliyeti en yüksek olan seçenek bankadan kredi çekmek olur. Bunun yerine faiz ile karşı karşıya kalmadan Birikimevim sayesinde evinizi hemen alabilirsiniz. Bu yöntem bankadan kredi çekerek bir ev parasından çok daha fazlasını ödemek zorunda olmadığınızı en net haliyle gösterir.

Ödemelerin istediğiniz tarihe göre belirlenmesi, faiz ile karşı karşıya kalmamanız ve erkenden ev sahibi olmanız sistemin belli başlı avantajları olarak sayılabilir. Sistem güvenilir, uzun zamandır başarılı bir şekilde uygulanan ve sayısız insanın ev sahibi olmasına olanak tanıyan bir şekilde katılımcıları ile birlikte büyümeye devam ediyor.

Neden Bu Yöntemi Tercih Etmelisiniz?

Sıklıkla duyulmaya başlayan faizsiz araba veya ev söylemlerinin altında yatan birçok avantaj bulunur. Bu yöntem sayesinde ev ve araba sahibi olan sayısız insan bulunur.

Tercih edilmesi durumunda:

  • Faiz ödemesi üstlenmezsiniz,
  • Ödediğiniz taksitler düşük olur,
  • Erkenden ev sahibi olursunuz,
  • İstediğiniz evi anlaştığınız zaman diliminde teslim alırsınız,
  • Evinizi ne zaman alacağınız en başından belli olduğu için planlarınızı buna göre yapabilirsiniz,
  • Bankadan kredi çeken birisine göre elde edeceğiniz yatırım geliri çok daha fazla olur.
  • Bankanın tapu üzerine eklediği şerh işlemlerini kaldırmak için uğraşmazsınız.

Sayılanlar başta olmak üzere yatırımcı açısından oldukça karşı bir sistem olduğunu gösteren avantajları vardır. Birikimevim gibi güvenilir bir kurumla anlaşmak ise sürecin daha kolay işlemesine neden olur.

Nasıl Alınır?

Faiz ödemeden kiracıya ev alma yolu açan bir uygulamadır. Bunun içi zorunlu olmayacak şekilde peşinatınızın olup olmadığı belirlenir. Peşinat ödeyeceğiniz taksitlerin düşmesine neden olacaktır. Ardından ödeme tarihleriniz ve alacağınız rakama karşılık ödeme planı belirlenir. Kura veya sabit sistem seçiminize göre ev teslim tarihi ortaya çıkar.

Ne Zaman Ev Alınır?

Kura sistemi ile olması durumunda belirlenen kura tarihinde işlemler tamamlanır. Sabit olması halinde ise en başından hangi ay ödeme alacağınız kesinleştirilir.

Yatırımın Değerlenmesi

Bu şekilde faiz ödemesi de yapmadığınızdan faiz ödemesi olarak cebinizde kalan rakam başka yatırımlar yapmanıza da yardımcı olacaktır.