Konut kredileri faiz oranları her geçen gün değişim göstermektedir. Bu faiz oranları belirlenirken enflasyon durumunun göz önünde bulundurulması sürekli değişim yaratıyor. Ödenen faizler, dosya masrafları ve istenilen teminatlar ev almak isteyen vatandaşların gözünü korkutuyor. Ev alma hayali kuranlar ise en uygun ev kredisi araştırmaları yerine konut kredisiz ev alabilecekleri yöntemleri araştırıyor.

Emlak Konut Kredisi Olmadan Ev Alma yöntemleri

Güncel emlak konut kredilerinden yararlanmak istemeyen tüketicilerin bunun için bazı nedenleri bulunmaktadır. En önemli neden ise faiz olarak fazladan para ödememektir. Bunun yanı sıra ipotek, kefil, masraf, ekspertiz ve aylık ödemeler tüketiciler için belirsizlik oluşturuyor.
Ev alma yöntemleri;
Peşinatsız ev alma yöntemi
Taksitle ev alma yöntemi
Ara ödeme ile ev alma yöntemi
Faizsiz ev alma yöntemi
Tüm bunları bulabileceğiniz tek yer Birikimevim ofisleridir. Bu anlamda sizlere yardımcı olan bir kurum olmanın yanı sıra, sizden her hangi bir faiz almıyor. Paranız cebinize kalıyor ve hemen evinize girebilme imkânına sahip olabiliyorsunuz.

Kira Öder Gibi Ev Almak Mümkün Mü?

Beğendiğiniz bir satılık ev ilanına bakıp hayal etmek son bulacak. Artık beğendiğiniz evi belirleyip, kira öder gibi taksitlerinizi ödeyerek beğendiğiniz eve sahip olabiliyorsunuz. Elbette peşinat ya da ara ödemeler ile evinize kavuşma şansınız daha çok artıyor.

Peşinatlı ya da Peşinatsız Ev Sahibi Olunur Mu?

Peşinatlı ya da peşinatsız olarak tercih ettiğiniz eve sahip olabilir ve yapacağınız peşinatı ara ödemeler ile taksitten düşürerek evinize daha hızlı sahip olabilirsiniz.

Peşinat Olarak Neler Geçerli?

2. el aracınızı, birikimlerinizi, tasarruflarınızı, altınlarınızı ya da dövizlerinizi peşinat olarak değerlendirebilir ve evinizi almak için kullanabilirsiniz. Tüm birikimlerinizi değerlendirmenin zamanı geldi. Artık evinizi alırken zorlanmayacak, ev kredileri için banka banka dolaşmayacaksınız. Bankadan alamadığınız ev kredisi yüzünden, ev alma hayalinizi ertelemeyeceksiniz.
Ödeme planınızı kendiniz belirleyecek ve siz nasıl ödemek istiyorsanız öyle ödeyeceksiniz. Aylık ödemelerinizin sizi zorlamasına izin vermeyecek, aylık tasarruflarınızla, birikimlerinizle ve yatırımlarınızla ev alabilmenin rahatlığını her zaman yaşamış olacaksınız.