Emekliler konut kredisi alabilir mi? Şeklinde sorulan bir soruya emeklilerin cevap aradığı görülmektedir. Ev sahibi olmak için günümüzde genellikle krediler çekiliyor. Peki emekliler konut kredisi alabilir mi? 80 yaşını aşmamış kişiler tüm kredi çeşitlerini çekebilmek için başvuru yapabilirler. Çünkü günümüz koşullarında kredisiz ev alabilmek çok zordur. Son zamanlarda ise finans dünyasında yapılan yasallaşmalar ile faizsiz olarak ev alabilmek çok daha kolaylaştı.

Tasarruf finansman sözleşmesi yapılan son değişiklik ile yasal haline geldi. Sözleşmeye göre faizsiz krediler için olması gereken tüm koşullar; tasarruf finansman faaliyetleri kapsamında gerçekleşiyor. Ödemeler ise organizasyon ücreti işlemleri kapsamında yapılıyor. Tahsisat işlemleri ile de evi satan kişiye yapılan ödemeler yapılıyor. Belirli bir yerde birikmesi gereken birikimler ise tasarruf fon havuzu işleminde birikiyor. Böylece hem faizsiz olarak kredi çekmek çok daha pratik oluyor. Hem de yapılan işlemler yasal olarak gerçekleşiyor.

Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Faizsiz ev alabilmeyi pek çok kişi ister. Faiziz kredi hizmetlerini sunan kurumlar ile bu mümkündür. Öncelik olarak faizsiz kredi seçeneklerinde hangisini kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Özellikle de emeklilerde genellikle peşinatsız ev alabilme seçeneği tercih ediliyor. Belirli zamanlarda düzenli miktarlar ödeyerek peşin ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

Senetle ev alabilme tercihini ise genellikle düzenli olarak belirli bir gelirin üstünde olan kişiler tercih ediyor. Senet tarihlerine ve miktarlarına göre ödemeler yapılır. Böylece ödenmesi gereken miktar bölünerek ödendiği için daha kolay oluyor. Ödeme konusunda sıkıntı yaşamamak için taksit miktarlarını iyi ayarlamakgerekjmektedir.

Birikimevim İle Ev Sahibi Olabilmek

Birikimevim faizsiz olarak kredi seçenekleri sunan kurumlardan biridir. Günümüzde faizsiz olarak ev almak isteyen emekliler için farklı seçenekleri bulunuyor. Bu seçeneklerden ilki taksitle ev alabilmek tercihi oluyor. Çünkü taksit sayısını ve ödeme miktarını siz belirleyebiliyorsunuz. Bütçe durumunuza göre de ödeme planı oluşturuluyor.

Ev almak günümüzde ki pek çok emeklinin yatırım tercihleridir. Mirasçılarının geleceklerini garanti altına almak için ev satın almayı düşünüyorlar. Günümüzde ki birçok emekli de yatırım yapmak için faizsiz kredi seçeneklerini tercih ediyor. Böylece ödeyebilecekleri uygun aylık taksitlerle ev sahibi olabilirler.