Deprem çantası deprem anında oldukça önem arz eden bir şey. Evimizde otururken bir anda sallanabiliriz, bu durumda deprem çantası şiddet ne olursa olsun yanımızda bulunmalı. Depremin şiddeti ne kadar fazla olursa verdiği hasar da o kadar çok olur. Bu yüzden doğru ev almak ne kadar zor olsa da güvenliğimiz açısından önem taşıyor. Depreme her zaman hazırlıklı olmalı ve çanta hazırlığı yapmamız gerekir.

Çantada olması Gerekenler

• Gıda (yiyecek, içecek)
• Kıyafet
• Kimlik
• İlaç
• Kişisel bakım ürünleri
• Tapu, sigorta belgeleri vb. olarak arttırılabilir.
Depremden kurtarılan her depremzede bu çantada olan her şey ile kendini daha güvende ve rahatta hissetme şansını elde eder. Kurtarılan her depremzede artık yeni ve sağlam ev almaya başlayabilir. Taksitle ev alanların ilk bakması gereken evin zemininin sağlam ve depreme dayanıklı olup olmadığıdır. Buna dikkat etmeyen kişi ilerde gerek ev konusunda gerek sağlığı konusunda ciddi sıkıntılar çekebilir. Deprem en çok şu bölgede, şu ilde meydana gelir demek doğru olmaz. Çünkü deprem zemini kötü olan her binada gerçekleşebilir. Bazen çok küçük şiddetle, bazen ise büyük şiddetle meydana gelebilir. Hafif sallanmalar sonucunda kişinin sağlığı bozulmaz ve oturduğu bina çok fazla hasar almaz. Çok büyük şiddet sonucunda görülen sallanmalarda ise bina çökebilir ve kişi hayatını kaybedebilir.

Deprem Öncesi Tedbirlerin Alınması Çok Önemli

Türkiye ne yazık ki depremin en çok görüldüğü ülkelerden bir tanesi. Yedi bölgenin yedisinde görülmese de genel anlamda baktığımız zaman birçok şehir depremin çok görüldüğü şehirler arasında gösteriliyor.  Fay hattı ile doğrudan ilişkili olan deprem için sıkı tedbirler alınmalı ve bu duruma hazırlıklı olunmalı. Deprem çantamızı bu illerde bulunuyorsak hazırlamamız şart. Ani bir hareket sonucu deprem gerçekleşebilir bunu bilerek yaşamalıyız. Depremden önce çantamızı hazırlamaya yanımızda bulunması gerekli olan eşyaları koyarak başlayabiliriz.

Birikimevim ev alacak olan her vatandaşa çeşitli imkanlar sunan bir firma olma özelliği gösteriyor. Bu firmada depreme dayanıklı binayı istediğiniz şehir içinde bulabilme şansınız yüksek. Müşterisiyle yakından ilgilenen Birikimevim çalışanları sizin isteklerinizi de yerine getirebilmesiyle beraber peşinatsız ev seçenekleri de sunuyor.