Konut sahibi olmaya karar veren kişilerin araştırdıkları ilk şey, bankaların konut kredileri için uyguladıkları faiz oranlarıdır. Bankalar, konut kredisi vereceği kişilerde pek çok farklı kriter aramaktadır. Bu kriterlerin başında konut kredisini kullanacak olan kişinin yüksek bir maaş bordrosuna sahip olması gelmektedir. Bankalar konut kredisi vereceği kişilerin, bir miktar peşin paraya sahip olmasını da şart koşmaktadır. Peşinatsız ev sahibi olmak isteyen kişiler, Birikimevim gibi güvenilir finans şirketlerinin, tasarruflu katılım modellerine yönelmektedir.

Kimler Faizsiz Ev Sahibi Olabilir?

Birikimevim’de her bütçeye uygun konut sahibi olma kampanyası bulunmaktadır. Birikimevim, küçük bütçeli aileler için küçük ödemeli, ödeme imkanı daha yüksek olan aileler içinse ödeme miktarı yüksek fakat taksit sayısı düşük kampanyalar düzenlemektedir. Birikimevim’le kira öder gibi ev sahibi olmak hemen hemen herkes için mümkündür.

İzlenmesi Gereken Yol

Birikimevim aracılığıyla konut sahibi olmaya karar veren kişilerin izlemesi gereken yol şu şekildedir:
Birikimevim’in çağrı merkezini aramak ya da en yakın Birikimevim şubesini ziyaret etmek.
Birikimevim şubesinde bulunan uzmanlardan, tasarruflu katılım modelleri ile ilgili bilgi almak.
Şubede görevli olan yatırım uzmanlarından bir tanesiyle birlikte, olası ödeme planını oluşturmak.
Her ay düzenlenen kuraya katılmak.
Ödeme tablosunun ortasına gelmeden evi teslim almak.
Birikimevim katılımcıları, hangi tasarruf modelini tercih ederlerse etsinler, en kötü ihtimalle ödeyecekleri taksit sayısının ortasına gelmeden evlerine kavuşmaktadırlar.

Nasıl Bir Ev Alınabilir?

Birikimevim’in tasarruflu katılım modellerinden bir tanesi aracılığıyla ev sahibi olmaya karar veren kişiler, deprem yönetmeliğine uygun olması, iskanının bulunması gibi birkaç temel koşulu sağladığı takdirde diledikleri evi satın alabilmektedirler. Konut satın almadan önce, güncel ev projeleri hakkında bilgi edinmek, konut satın alacak kişilerin yararına olacaktır.

Taksitle Ev Almanın Kolay Yolu

Birikimevim, tasarruflu katılım modelleriyle birçok kişiyi konut ve araç sahibi yapmış bir finans şirketidir. Birikimevim taksitle ev almaya karar veren pek çok kişinin tercihidir. Birikimevim aracılığıyla konut sahibi olmaya karar veren kişilerin, peşinat ya da faiz ödemeleri gerekmemektedir.